o mnie i dlaczego głową w dół?

Nazywam się Michał Kowalik i zarabiam na rozmawianiu.
Kreuję wizerunek firmy 3mk folie ochronne

Wait… Dlaczego piszę, że zarabiam na rozmawianiu?

kowalik głową w dół

tylko dlaczego do cholery głową w dół

Bo żadna, ale to żadna firma nie istnieje dziś bez otwartej rozmowy
z użytkownikiem, bez otwartej rozmowy wewnątrz firmy i pomiędzy poziomami odpowiedzialności. To właśnie nazywam kreowaniem wizerunku.

Blogiem opisuję wszystko co wiem i sądzę o komunikacji firm. Zarówno tej wewnętrznej jak i zewnętrznej.

Przyszedłem do firmy 3mk folie ochronne w 2011 roku. Powierzono mi stworzenie nowej gałęzi sprzedaży, chodziło o to by marka mogła stać stabilniej, na jeszcze jednej nodze. Firma była wtedy nieduża, ale prawie jasne było, że będzie się szybko rozwijać. Podskórnie czułem, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, jeśli będę odpowiednio ciężko pracował to rozwinę się wraz firmą. Miałem marzenie, że uda mi się stworzyć wymarzony dział, który będę prowadził. Dziś, z wielką satysfakcją mogę powiedzieć, że wszystko to ma miejsce: prowadzę zespół wspaniałych ludzi, którzy pracują zarówno nad wizerunkiem jak i kwestiami handlowymi (sales + marketing = smarketing).

Ale czujesz to? W pewnym momencie okazało się, że muszę znaleźć nowe marzenia zawodowe 😉

Jakoś w tym samym czasie mój szef powiedział mi mniej więcej coś takiego:

„Michał, najlepiej pracujesz, gdy nie dobija Cię rutyna. Chcę byś współpracował także z innymi firmami, bo będzie Ci to dawać nowe doświadczenia i świetne samopoczucie. Wszyscy na tym skorzystamy. Załóż swoją firmę”.
I tak zrobiłem.


Zacząłem pracować dla innych firm. Nie jest ich dużo, kilka rocznie. Ale mi wystarcza, a nikogo nie zaniedbuję. Mam też to szczęście, że mogę pracować z markami i firmami z interesujących mnie branży.

A dlaczego głową w dół? Nazywam się Kowalik, a to taki ptak. Jedyny, który biega po pniach drzew głową w dół.  Trochę wiedzy:

Poszukując pożywienia, chodzi po pniach drzew lub skałach, często głową w dół (potrafi to jako jeden z nielicznych ptaków, a spośród krajowych i europejskich – jako jedyny). Kowalik przemieszcza się inaczej niż dzięcioły i pełzacze, które gdy chodzą po pniu podpierają się ogonem jak trzecią kończyną. Poruszając się po korowinie drzewa kowalik zaczepia na nierównościach pazury swych silnych palców. Wykonuje swobodne ruchy po dość gładkich, wilgotnych pniach buków. Doskonale się wspina (podobnie jak dzięcioły), chodzi nawet po spodniej stronie gałęzi (źródło: wikipedia )

Kiedyś bardzo nie lubiłem swojego nazwiska nienawidziłem, gdy mnie po nim wołano. Dopiero po latach (wieeeeelu) zdałem sobie sprawę, że jestem w 100% Kowalik, robię wszystko dokładnie jak ten ptak. Umiem tak jak inne ptaki, ale jak mogę zrobię to inaczej, jakoś tak głową w dół.
Poza tym. Wspinam się chyba już z ponad 10 lat, czy to wszystko nie pasuje idealnie ? :)

Aktualne informacje o mnie:

michał kowalik  facebook.com/mickowa

Staram się, by sekcja „praca” była aktualna. Jeśli chcesz – napisz do mnie.

michał kowalik  twitter.com/m_kowalik

Tu uczę się kompresować wypowiedzi :) kiedyś napisałem bardzo ważną dla mnie wiadomość do Michała Sadowskiego z Brand24.

Zwrócił wtedy moją uwagę na podstawowy błąd jaki popełniłem: napisałem za długi tekst. Wziąłem sobie to do serca i staram się nad tym pracować.
Blog jest trochę wyjątkiem 😉 Nie wchodzę tu w niczyją prywatność, więc chcę pisać tak jak lubię, nawet jeśli jest to rozwleczone 😉

michal kowalik   goldenline.pl
logolinkedin.com/in/mickowa

Miejsca, w których znajdziesz moje doświadczenie zawodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top